Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
5. Uluslararası Muğla Çam Balı ve Arıcılık Kongresi Fethiye’de Gerçekleşti – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / 5. Uluslararası Muğla Çam Balı ve Arıcılık Kongresi Fethiye’de Gerçekleşti

5. Uluslararası Muğla Çam Balı ve Arıcılık Kongresi Fethiye’de Gerçekleşti

balder_logo-small1-5 Kasım tarihleri arasında Muğla’da düzenlenen 5. Uluslararası Muğla Çam Balı ve Arıcılık Kongresi’nin açılışında protokol konuşmacıları arasında yer alan Arı Ürünleri İle Sağlıklı Yaşam Platformu Derneği (BALDER) Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, çam balının Türkiye için önemine vurgu yaptı.

Çam balının Türkiye’nin en önemli zenginliklerinden biri olduğuna vurgu yapan ve BALDER olarak çam balı üzerine çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Özen Altıparmak, “Arıcısıyla, şirketiyle, markasıyla, akademisyeniyle, perakendecisiyle, kamu temsilcileriyle tüm sektörün bir arada olduğu bu kongrenin, Türkiye’nin sembol ürünlerinden olan çam balının hak ettiği değere ulaşması açısından katkısı çok büyük” dedi.

Tüm sektörün arıcılığı geliştirmek ve arıcıların verimliliğini arttırmak için birlikte çalışması gerektiğini belirten Altıparmak, “Arıcılığı ve arıcılarımızı daha verimli, dolayısıyla daha kazançlı kılmak için çalışalım, üretelim, paylaşalım. Çünkü Türk çam balının geleceği, bu uğurda emeğini ortaya koyan, sektörün lokomotifi olan arıcılarımıza emanettir. Onlar daha verimli, daha üretken oldukça daha çok kazanacaklar. Onlar kazandıkça Türkiye de kazanacak” dedi.

Çam balının hak ettiği değere ulaşması ve uluslararası arenada bilinirliğinin artmasına yönelik çalışmaların değerlendirildiği kongre çok sayıda bürokrat ve arıcıya ev sahipliği yaptı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA TARHANA ÇORBASI VE GEMİCİ PEKSİMETİ DAĞITTILAR

Slow Food ve Yaveş Gari Bodrum Birliği, Bodrum Pazar yerinde sıcak Muğla ...

instagram takipçi satın al