Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
MANDALİNA ŞENLİĞİ KAPSAMINDA KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / MANDALİNA ŞENLİĞİ KAPSAMINDA KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MANDALİNA ŞENLİĞİ KAPSAMINDA KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bodrum Belediyesi himayesinde, Bodrum Ticaret Odasının destekleri ile Ziraaat Odası tarafından düzenlenen “Bodrum Mandalina Şenliği” kapsamında kortej yürüyüşü düzenlendi. Kortejin ardından Bodrum Belediye Meydanı’nda çeşitli etkinlikler yapıldı.

İlçenin önemli bir değeri olan Bodrum Mandalinası’nı sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen “Bodrum Mandalina Şenliği” kapsamında Milta Marina’dan Bodrum Belediye Meydanı’na kortej yürüyüşü düzenlendi. Develer ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde gerçekleştirilen kortejin ardından kasalara doldurulan mandalinalar temsili olarak teknelere yüklenip gönderildi.

Karya Çiçekleri folklör ekibi’nin Muğla ve Bodrum Yöresi halkoyunları gösterileri de sunduğu şenlikte Bodrum Mandalinası’ndan üretilen çeşitli ürünler sergilendi.  Slow Food Bodrum Birliği de meydanda bir yemek atölyesi yaptı.

Şenlik kapsamında Bodrum Belediye Meydanı’nda Konserler,  Çocuk Koşusu ve Ödül Töreni, Resim-Kompozisyon, Şiir Yarışmaları, “ Gülsen Karatoprak” ve Büyükşehir Belediye Orkestrası Konseri yeraldı. Şenlik kapsamında ayrıca Bitez Mahallesi’nde Sabun-Kozmetik ve Çikolata Atölyesi yapıldıa.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

SEYİR HALİNDEYKEN YANDI

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR Konacık’ta seyir halindeki cip birden alev aldı. Cip, ...

instagram takipçi satın al