Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
YASEMİN HOTAMIŞLIGİL DOĞAN OASİS NUROL SANAT GALERİSİ’NDE – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / YASEMİN HOTAMIŞLIGİL DOĞAN OASİS NUROL SANAT GALERİSİ’NDE

YASEMİN HOTAMIŞLIGİL DOĞAN OASİS NUROL SANAT GALERİSİ’NDE

Oasis Nurol Sanat Galerisi’ne ‘‘HAŞHAŞK‘’ Resim Sergisi ile Yasemin Hotamışlıgil Doğan konuk oluyor. Sanatçının 5. Kişisel sergisi 18 Kasım 2016 Cuma günü, saat 18:30’da gerçekleşecek kokteylle açılacak ve 10 Aralık 2016 tarihine kadar, pazartesi hariç her gün 12.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

‘HAŞHAŞ, kendi hayatı boyunca renk ve form dönüşümleri ile büyülüyor. Hem yaşarken hem de yaşamı sona erdikten sonra insanların kişisel dünyalarını dönüştürebiliyor. Hem dert hem de derman olarak, her bakışta başka bir dünyayı yansıtan bu bitki, yaşamın tablolara izdüşümü!

Bu güzel bitkinin “Hem çözüm, hem sorun” olabilmesinden “Hem büyük acılara sebep olup, hem en büyük acıları dindirebilmesinden etkilenen sanatçı şu mısraları izleyiciyle paylaşıyor;

“Hiçbir şey göründüğü gibi değil”

“Hiçbir şey algılandığı kadar basit değil”

“Hiçbir şey “çok kötü” ya da “çok iyi” değil.”

Yasemin Hotamişlıgil Doğan;

 

İstanbul’da doğan sanatçı; Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. Kırk yıldır bireysel olarak resim sanatıyla yakından ilgileniyor. On yılı aşkın bir zamandır da kendi atölyesinde resim yapıyor. Atlı spor kulübü bünyesinde yönettiği bir atölyede her yıl farklı bir hocanın katılımı ile resim eğitimi verilmesini sağlayıp, kendisi de buradaki çeşitlilikten yararlanıyor. Bu sergi sanatçının 5. kişisel sergisi olup, ayrıca pek çok karma sergide de yer almıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA TARHANA ÇORBASI VE GEMİCİ PEKSİMETİ DAĞITTILAR

Slow Food ve Yaveş Gari Bodrum Birliği, Bodrum Pazar yerinde sıcak Muğla ...

instagram takipçi satın al