Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Gümüşlük’te Gitaristler Antik Taş Ocağında buluştu
Anasayfa / HABERLER / SANAT KÜLTÜR / Gümüşlük’te Gitaristler Antik Taş Ocağında buluştu

Gümüşlük’te Gitaristler Antik Taş Ocağında buluştu

Denizbank ana sponsorluğunda düzenlenen 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamındaki Kumda Gitar Konserleri serisinde sahne alan gitaristler, 26 Temmuz Salı akşamı, “Kumda Gitar Final Konserinde”, festivalin ana sahnesi Koyunbaba Antik Taş Ocağında konser verdi. Bridgestone ana sponsorluğunda düzenlenen Kumda Gitar serisinde sahneye çıkan Güney Afrikalı Derek Girepper, Ayşegül Koca, Cenk Erdoğan ve Polonyalı Marek Pasieczny’nin sahne performansı, izleyiciden alkış aldı.

Bridgestone ana sponsorluğuyla bu yıl ilk defa düzenlenen Kumda Gitar Konserleri, Bodrumlu gitar meraklılarını bir araya getirdi. Güney Afrikalı Derek Girpper’la başlayan Kumda Gitar konserleri serisinde, Ayşegül Koca, Cenk Erdoğan, Polonyalı gitarist Marek Pasieczny ve Erkan Oğur birer konser vermişti. 5 konserlik seride yer alan gitaristler bir de kapanış konseri düzenleyerek, festivalin ana sahnesinde daha geniş bir izleyici kitlesine hitap etti.

Ayşegül Koca’nın hayali gerçek oldu
Çok sayıdaki sanatseverin karşısına bazen solo, bazen ikili olarak çıkan gitaristler, sahnede klasikten, etnik müziğe uzanan geniş bir yelpazede performans sergilediler. Ara ara gerçekleştirdikleri jam sessionlar ise izleyici tarafından beğeniyle karşılandı. İlk olarak Sahneye çıkan Polanyalı gitarist Marek Pasieczny, kendi bestelediği bir eseri seslendirdi. Daha sonra sahneye gelen Ayşegül Koca, Carlo Domeniconi’nin “Koyunbaba” gitar konçertosunu seslendirdi. Ayşegül Koca, bu konserin kendisi için çok önemli bir yeri olduğunu söyleyerek; “Uzun bir zaman Gümüşlük’te yaşayan besteci Carlo Domeniconi’nin burada bestelediği bu eseri Koyunbaba Antik Taş Ocağında seslendiriyor olmak benim en büyük hayalimdi” dedi. Genç gitaristin Koyunbaba yorumu izleyenlerden büyük alkış aldı. Pasieczny ve Koca, sırayla 2’şer eser seslendirdikten sonra, sahneye birlikte çıktılar ve festival süresince spontane olarak uyarladıkları Polonya halk ezgilerini seslendirdiler.

 

Ardından sahneye gelen Cenk Erdoğan, “Yağmurla gelen” ve “Re” isimli bestelerini seslendirdi. Erdoğan, seyircilere Gümüşlük’te ve festivalde olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Harika bir hafta geçirdim, festival çok güzel ve üretken geçti” diyerek festival komitesine teşekkür etti. Programın sonunda Koyunbaba Antik Taş Ocağının sahnesine gelen Güney Afrikalı gitarist Derek Gripper, Cenk Erdoğan’la jam session yaptı.

Gümüşlük sahilinde yer alan Festival merkezinde düzenlenen Gümüşlük Festival Akademisine eğitimci olarak katılan müzisyenlerin düzenledikleri gitar masterclassları ise katılımcılar açısında çok verimli geçti. Farklı ekollerden olmalarına karşın ortak bir dille ders veren gitaristlerin ustalık sınıfı kursları bir hafta sürdü.
Festivalin sponsorları;
13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivaline ana sponsor olarak destek veren Denizbank’ın yanı sıra Bridgestone, Kumda Gitar konserlerinin; Bosch ise Taşta Klasik konserlerinin ana sponsorluğunu üstleniyor. Norveç Büyükelçiliği etkinlik sponsoru olarak festivale destek veriyor. T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve BODTO, festivalin kurumsal sponsorları arasında yer alırken; THY, festivalin resmi ulaşım sponsorluğunu; Roots of Highlife ve Cactus Hotels ise konaklama sponsorluğunu; Piernet sosyal medya sponsorluğunu üstleniyor. Ayrıca Uludağ İçecek, Türkmen Çiçekçilik, Sibel Senna Landscape Design, Music Norway, Mas Matbaa, Mimoza, Limon Gümüşlük, Umurbey Wineyards, Permisan Perde, Julius Meinl Coffee ve Çıngıloğlu festivalin servis sponsorları arasında yer alıyor.

Antik Taş Ocağında gerçekleşecek Taşta Klasik konserlerinin başlama saati 21:15; diğer konserler 20:30’da başlayacaktır.
Biletler, Festival Merkezi, Gümüşlük sahili; Roots of Highlife – Ortakent (0 542 443 50 10) ve Biletix’den temin edilebilir.  Bilet iletişim: 0 537 040 37 40

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODRUM’DA AHMET ARAS’LA YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

KONACIK, CHP ADAYI ARAS’I BAĞRINA BASTI CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet ...

instagram takipçi satın al