Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Bodrum da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına
Anasayfa / HABERLER / SANAT KÜLTÜR / 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına konser

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına konser

 

 

Bodrum  Turgutreis’den yetişen sanatçı Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğünde ve Naci Özgüç yönetiminde  Devlet Sanatçısı İdil Biret’in de solist olarak katıldığı konser çok büyük ilgi gördü. Konsere önceki Kültür Bakanı İstemihan Talay ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Şinasi Altıer de katıldı.

Konser başlamadan önce bir konuşma yapan Numan Pekdemir bu konserde Bodrumlularla tekrar birlikte olmaktan mutlu olduklarını belirtti.

Konser öncesi Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne, Bodrum Belediyesine ve destek veren sponsorlara teşekkür etti. Bodrumda konser yapmanın kolay olmadığını belirten Numan Pekdemir halkın sesinin  özellikle yerel yönetimlerde destekleyici bir  kuvvet olacağını belirterek Devlet, yerel yönetimler hatta üniversitelerin bu konuda sanat ve kültürün lokomotifi olacağını belirtti.

Bodrum Oda Orkestrası konserde önce Beethovenin 5. Senfonisi seslendirildi. Aradan sonra orkestra İdil Biret’e eşlik etti ve yine Beethoven’in 5.piyano konçertosu yer aldı. Konser sonu ise Bodrum Oda Orkestrası Vatan Marşı, Gençlik marşı ve Onuncu Yıl Marşını seslendirdi halk da büyük bir coşkuyla ellerinde bayraklarla marşları söyledi. Bodrumlular konserden çok memnun kaldıklarını, bu tür klasik müzik etkinliklerini sık sık Bodrum’da görmek istediklerini ve Belediyeden Kültüre daha çok yatırım yapılmasını arzu ettiklerini belirtti. Konser ileride yayınlanmak üzere TRT tarafından kaydedildi.

Konser öncesi Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne, Naci Özgüç, İdil Biret, TRT adına Levent Mayda, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü   Ender Ünal  Bodrum Ticaret Odası adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, D-Marin Turgutreis adına Müdür  Yardımcısı  Mustafa Gün, Vanucci Mutfak Banyo adına  Genel Müdür Yardımcısı Hafize Çelebioğlu, AEM Mimarlık adına Erdoğan Mermer, Mehmet Eskişar, Çıngıloğlu Turgutreis adına  Metin Çıngıloğlu’na birer plaket verildi.

 

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

ARAS KARAOVAYI DÜNYAYA TANITACAĞIM

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Karaova mitinginde Bodrum’un ...

instagram takipçi satın al