Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
1,2 Derken 3’üncü Başladı – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / 1,2 Derken 3’üncü Başladı

1,2 Derken 3’üncü Başladı

Güllük Körfezi’nde bulunan Pina Yarımadasında bir inşaat daha başladı.

Dünyada ender bulunan Halep çamlarının bulunduğu Pina Yarımadasındaki ilk otel inşaatı başladığında bir çok sivil toplum örgütü ve çevreci tepki göstermiş, hatta eylemler bir çok ulusal gazetenin manşetinde yer almıştı. Bu dönemde yapılan ilk otelin sahibi değişmiş, yapılan eylemler ve verilen hukuk savaşını kazanan tesis sahipleri olmuştu.

Bölgede daha önce çıkan orman yangınlarında yanarak kül olan bölgelerde geçtiğimiz yıl bir inşaat daha başlamış ancak sosyal medyadan verilen tepkiler ve Bodrum Bisiklet Kulübü’nün yaptığı bir eylem dışında devam eden inşaata tepki gösteren olmamıştı. Bölgede başlayan 2’inci otel inşaatının kaba inşaatı bitmek üzereyken, bölgede 3’üncü bir inşaatın başladığı görüldü.

Doğal korumada olması gereken Halep çamlarının arasında yükselen 2’inci inşaatın hemen yanı başında başlayan yeni inşaat çalışmalarının bir hafta önce başladığı ve bölgeye 3’üncü bir otelin yapılacağı öğrenildi. Bölgede başlayan 3’üncü inşaatında son olmadığı, Turizm Bakanlığı tarafından bölgeye bir başka turizm tesisi içinde onay verildiği iddia edildi.

Mehmet Can Meral

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA TARHANA ÇORBASI VE GEMİCİ PEKSİMETİ DAĞITTILAR

Slow Food ve Yaveş Gari Bodrum Birliği, Bodrum Pazar yerinde sıcak Muğla ...

instagram takipçi satın al